سوالات متداول

خرید با اطمینان

این شرکت، به جهت دارا بودن نشان سیب سلامت و تاییدیه سازمان غذا و دارو و همچنین کسب پروانه جهاد کشاورزی، خریدی با اطمینان خاطر را برای شما عزیزان فراهم کرده ایم.

ارسال رایگان

به منظور رفاه حال شما مشتریان عزیز، هزینه ارسال سفارشات بدون هیچ محدودیت خرید و در هر نقطه از کشور به صورت رایگان انجام خواهد گرفت.

قیمت رقابتی

این شرکت با قدمت بالا در صنعت زنبورداری و به واسطه ارتباطات تنگاتنگی که با زنبورداران عزیز کشورمان دارد، توانایی تهیه و تولید محصولاتی با کیفیت مطلوب و قیمتی رقابتی نسبت به دیگر همکاران را دارا می باشد.

مرجوعی کالا

برای اطمینان خاطر شما عزیزیان، محصولات عسلِ ما بصورت پلمپ شده به همراه یک ظرف کوچک -به عنوان نمونه از همان محصول- ارسال می گردد. نمونه را باز کرده و از آن استفاده کنید. در صورت عدم رضایت با واحد پشتیبانی تماس بگیرید و بعد از تایید، محصول پلمپ شده را برای ما ارسال کنید.

عسل هایی که در مناطق مرطوب مثل شمال ایران به دست آیند اغلب دارای غلظت کم می باشند. مثل عسل مرکبات و عسل هایی که از مناطق کوهستانی به دست می آیند غالبا دارای غلظت بالایی می باشند. بنابراین غلظت نیز نمی تواند عامل تعیین کننده برای تشخیص کیفیت عسل باشد.

  • عسلهای طبیعی
  • عسلهای غیر طبیعی
  • عسلهای تقلبی

عسل طبیعی به عسلی گفته می شود که زنبور فقط از شهد گل و گیاه تغذیه کرده و در تولید عسل از هیچ گونه شیرین کننده ها و مواد قندی مانند شکر استفاده نشده باشد که متاسفانه به خاطر شرایط خشکسالی و نبودن پوشش گیاهی مناسب در اکثر مناطق ایران ، این نوع عسل بسیار کم تولید می شود و به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد.

عسل غیر طبیعی به عسلی گفته می شود که زنبور عسل به جز شهد گل از شربت های غنی شده از مواد قندی و سایر شیرین کننده ها مثل شکر استفاده کرده باشد این نوع عسل ارزش غذایی پایین تری نسبت به عسل طبیعی دارد ولی به دلیل وجود آنزیم هایی که زنبور عسل به آن اضافه می کند و مقدار کمی شهد گل موجود در آن برای سلامتی افراد به جز بیماران دیابتی مضر نمی باشد .

عسل تقلبی به عسلی گفته می شود که در تولید آن ، زنبور عسل هیچگونه نقشی نداشته باشد و در ترکیبات این نوع عسل از شیره نبات و گلوکز تجاری و سایر مواد قندی استفاده شده باشد و با اضافه کردن انواع رنگها و اسانس ها به آن رنگ و عطر و طعم می دهند و بعضا افراد برای جلوگیری از رسوا شدن مواد شیمیایی به آن اضافه می کنند که برای سلامتی بسیار خطرناک می باشد .

عسل یک محلول قندی بیش از حد اشباع شده است به این معنی که قند بیشتری نسبت به حالت محلول دارد به طور متوسط عسل از ۸۰ درصد ترکیبات قندی و ۲۰ درصد آب تشکیل شده است بنابراین تمام عسل ها شکرک میزنند و به عبارت دیگر تغییر حالت فیزیکی می دهند مثل یخ زدن آب ولی مدت این فرایند به عوامل گوناگون بستگی دارد .

عسل تاریخ انقضا ندارد ولی اگر در ظروف مناسب و مکان مناسب نگهداری نشود احتمال پائین آمدن کیفیت آن وجود دارد.بهترین ظروف برای نگهداری عسل ظروف کریستال (شیشه ای) و ظروف چینی هستند. عسل ها را اگر در ظروف شیشه ای یا چینی در دار نگهداری کنید می توانید مدت زمان بیشتری بدون تغییر رنگ و بو نگهداری کنید. بهترین مکان برای نگهداری عسل جای خشک و خنک و به دور از نور مستقیم خورشید است (مثلا داخل کابینت).

در فرهنگ‌های مختلف اعتقاد متفاوتی نسبت به رنگ عسل وجود دارد برای مثال ایرانی‌ها معتقدند عسل‌های تیره طبیعی هستند و در بین مردم برخی کشورها اعتقاد نادرستی وجود دارد که عسل «روشن و شفاف» به نوعی پاک‌تر و سالم‌تر از عسل تیره، مات یا کدر است. توجه داشته باشید عطر، طعم و رنگ عسل طبیعی فقط مربوط به گل هر منطقه است و دلیلی بر کم کیفیت یا با کیفیت بودن عسل نیست.

تفاوت در قیمت عسل‌ها به فاکتورهایی همچون کمیابی و میزان تقاضا بستگی داشته و قیمت پایین‌تر یک نوع عسل به هیچ وجه به کیفیت ارتباط ندارد. تمامی عسل‌ها از ارزیابی‌های یکسانی عبور کرده‌اند و در نتیجه کیفیت مشابهی دارند.

ایران با داشتن حدودا ۸۰۰۰ گونه گیاهی و ۲۰۰۰ گونه گیاهی انحصاری یکی از متنوع‌ترین پوشش‌های گیاهی دنیا را دارد که این تنوع گیاهی به تولید انواع عسل با کیفیت در دنیا منجر شده است. تنوع گیاهی و وجود گیاهان دارویی در کشورمان باعث شده است کیفیت عسل ما در جهان بسیار بالا باشد.

برای مثال بیش از ۳۰۰ نوع یکتا عسل طبیعی در ایالات متحده تولید می‌شوند. عسل در طعم و رنگ متفاوت است و این بستگی به منبع شهد گلی دارد که از آن حاصل می‌شود. پس این تنوع در کشوری غنی مانند ایران بی منطق نیست.

عسل بهکام خریداری شده، به صورت پلمپ شده به همراه یک پت کوچک از همان عسل به دست شما می رسد. پت کوچک را مصرف کرده و در صورت رضایت، از محصول پلمپ شده ما استفاده کنید در غیر اینصورت آنرا برای ما ارسال فرمایید. در اسرع وقت وجه برگشت داده می شود.

هزینه ارسال کاملاً رایگان است.